مدیریت شعب استان خوزستان خبرداد؛

اهدای ۵ میلیارد ریال اقلام و تجهیزات پزشکی تشخیص و درمان کرونا به دانشگاه های علوم پزشکی

مبلغ ۱۳۰ میلیارد ریال برای خرید و توزیع ۱۵ هزار قلم تجهیزات پزشکی با همیاری و همفکری وزارت بهداشت اختصاص یافته که سهم استان خوزستان خوشبختانه نزدیک به هزار قلم به ارزش ۵ میلیارد ریال جهت دانشگاه های علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، آبادان ، بهبهان ، دزفول و شوشتر است.

به گزارش خبرنگار تابا؛ مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان خوزستان در آیین اهدای دستگاه های تشخیص و درمان کرونا به دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور با بیان اینکه بانک مهر ایران در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی، طی سنوات گذشته اقدامات موثری در حوزه‌های مختلف از جمله ساخت مدرسه و مرکز بهداشت داشته است؛ اظهار کرد: در سال ۹۸ تعداد ۱۰۰ واحد مسکونی آسیب دیده از سیل در استان های خوزستان ، لرستان و گلستان ساخته شد و در سال ۹۹ قریب به ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در روستاهای استان های کم برخوردار مانند ایلام ، خراسان جنوبی سیستان و بلوچستان، را بیمه ی حوادث کرده است.

وی ادامه داد: در سال ۱۴۰۰ با طرحی که هیات مدیره بانک مهر ایران تصویب کرد، بخشی از جرایم تاخیر صرف امور مسئولیت های اجتماعی در قالب تفاهم نامه در طرح شهیدسلیمانی وزارت بهداشت و درمان گردید.

سیدابراهیم جانانه گفت: دراین راستا مبلغ ۱۳۰ میلیارد ریال برای خرید و توزیع ۱۵ هزار قلم تجهیزات پزشکی با همیاری و همفکری وزارت بهداشت اختصاص یافته که سهم استان خوزستان خوشبختانه نزدیک به هزار قلم به ارزش ۵ میلیارد ریال جهت دانشگاه های علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، آبادان ، بهبهان ، دزفول و شوشتر است.

وی با بیان اینکه افتخار داریم امروز آیین تحویل و تقدیم این اقلام به دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور را برگزار کنیم؛ تصریح کرد: قبل از این نیز، با دانشگاه علوم پزشکی تفاهم نامه‌ ای انعقاد نموده ایم که در چارچوب آن، تسهیلات قرض‌الحسنه به مدافعان سلامت و همکاران کادر درمان پرداخت شده است.

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان خوزستان تصریح کرد: باعث افتخار ماست که در سایر دانشگاه‌های علوم پزشکی از جمله آبادان، خرمشهر، دزفول و بهبهان نیز تفاهم‌نامه‌های مشابه انعقاد شده .

جانانه خاطرنشان کرد: طی بخشنامه ای که امروز به دست ما رسیده است می توانیم با دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور در قالب طرح همیاران مهر، تفاهم نامه ای انعقاد کنیم که بواسطه این تفاهم نامه دانشجویان کم بضاعت با معرفی از طرف دانشگاه می توانند از تسهیلات قرض الحسنه بهره مند شوند.

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان خوزستان بیان کرد: به پاس قدردانی از زحمات کادر درمان آمادگی این را داریم که با یک تفاهم نامه دیگر در قالب کالا کارت، کلیه پرسنل دانشگاه علوم پزشکی که بالغ بر ۲۰ هزار نفر هستند را مورد حمایت قرار دهیم.