قابل توجه خريداران و صاحبان امتياز طرح اقدام ملى مسكن

خرید و فروش امتیاز واحدهای مسکن ملی غیر قانونی است

مديركل راه و شهرسازى قم از ممنوعیت هرگونه خرید یا فروش امتیاز واحدهاى طرح اقدام ملى مسكن خبر داد و نسبت به بروز مشکلات حقوقی برای خریداران و فروشندگان هشدار داد.

به گزارش تابا، حسن صبوری اظهار داشت: براساس دستور العمل های ارسالی از سوی وزارت راه و شهرسازی هرگونه خرید یا فروش امتیاز واحدهای طرح اقدام ملی مسکن غیر قانونی است.

وی افزود: با توجه به بررسی های میدانی و رصد فضای مجازی برخی از شهروندان نسبت به خرید و فروش واحدهای مسکن ملی به استناد برگه تاییدیه سامانه اقدام ملی مبادرت می کنند که این کار مشکلات عدیده حقوقی را ایجاد کرده است .

صبوری تصریح کرد: اقدام به خرید و فروش این واحد ها به صورت وکالتی فاقد وجاهت قانونی بوده و در صورت مشاهده، ضمن لغو امتیاز متقاضیان، از طریق مراجع قضایی با دفاتر ثبت اسناد و مشاورین املاک که در این فعالیت مشارکت دارند بنابر مقررات برخورد خواهد شد.

وی خاطر نشان ساخت: داشتن یک برگه تاییدیه به هیچ وجه به معنی واجد شرایط بودن متقاضی و تحویل واحد به ایشان نیست .

صیوری در خاتمه اظهار داشت: به همشهریان قمی توصیه می شود به هیچ وجه نسبت به خرید و فروش امتیاز واحدهای مسکن ملی اقدام نکنند چون خسارت احتمالی متوجه خریداران و فروشندگان خواهد بود و این اداره کل هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت .