تعدیل نیرو ظلم بزرگی است

قاسم سلیمانی‌دشتکی در خصوص نامه اخراج برخی نیروهای سازمان جهاد کشاورزی خوزستان که برخی از آن‌ها ۲۰ سال سابقه کاری داشته‌اند، اظهار کرد: بودجه‌بندی، تابع قواعدی است و عملکرد هر سال، مبنای بودجه سال بعد است. زمانی که من به عنوان استاندار خوزستان منصوب شدم برخی ادارات هیچ اضافه‌کاری به کارکنان نداده بودند و استانداری که خود اداره حکومتی محسوب می‌شود و ناظر بر دیگر ادارات است، تنها دو سه ماه اضافه‌کار یا حق ماموریت به کارکنان داده بود.

وی افزود: در این راستا ۶۰، ۷۰ میلیارد تومان از سازمان برنامه و بودجه کشور دریافت کردم و بین ادارات توزیع شد که مسکنی قوی بود.

استاندار خوزستان گفت: بودجه جاری سال ۱۴۰۰ کشور، رشد حدود ۵۶ درصدی دارد و متوسط استانی نیز ۵۳ درصد رشد داشته است اما از این سقف بالاتر خواهیم رفت که نوید خوبی برای کارکنان است.

وی ادامه داد: به همه ادارات از جمله سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفتم تعدیل نیرو نداشته باشند و تامین اعتبار را انجام خواهیم داد.

قاسم سلیمانی‌دشتکی تصریح کرد: به رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفتم که این نامه لغو شود و تا آخر اردیبهشت‌ماه که وضعیت بودجه تعیین تکلیف می‌شود، بودجه ادامه کار این افراد تامین شود و تعدیل نیرو انجام نشود.

وی بیان کرد: زندگی کارکنان ادارات با این آب باریکه و همین حقوق کم بسته شده است و تعدیل نیروی این افراد ظلم بزرگی است بنابراین به هر ترتیبی شده اعتبارات تامین می‌شود و به مدیران گفته‌ام که هیچ اداره‌ای حق تعدیل نیرو ندارد.

سلیمانی دشتکی با بیان اینکه هنوز مطالبات کارکنان شهرداری‌ها و آبداران زیاد است، عنوان کرد: برخی اوقات استخدامی‌ها بی‌رویه است. مثلا شهرداری‌های کوچک با ۵۰ نفر و شهرداری‌های متوسط با ۲۰۰ نفر اداره می‌شوند اما شهر متوسطی داریم که یک هزار و ۲۰۰ کارگر شهرداری دارد.

وی اذعان کرد: هر کسی آمد، چهار نفر به سازمان اضافه کرده و این راه بدبختی است و همه درآمد، کفاف حقوق نیز نمی‌شود. با این وجود، گفتم تعدیل نیرو انجام نشود اما نیرویی هم اضافه نشود.

استاندار خوزستان گفت: معمولا در ادوار مختلف، اعضای شورا و افراد صاحب نفوذ هر کدام چهار نفر به سازمان وارد کردند و از نظر تعداد، در مجموعه ناهنجاری ایجاد شده است اما تاکید می‌کنم و دستور می‌دهم که هیچ سازمانی حق تعدیل نیرو ندارد.