اشتغال ۵۴ درصدی زندانیان خوزستان

ا
به گزارش تابانیوز ، مدیرکل زندان‌های خوزستان گفت: دستور ریاست قوه قضاییه و تاکیدات رئیس سازمان زندان‌های کشور بر این است که ۸۰ درصد زندانیان واجد شرایط در سال ۱۴۰۰ به اشتغال مولد مبادرت داشته باشند.
پژمان پروین با بیان اینکه در سال گذشته اشتغال زندانیان واجد شرایط از ۲۳ درصد به ۵۴ درصد رسید افزود: با اراده جمعی و برنامه‌ریزی صحیح و البته شتاب منطقی در عملکرد‌ها و اتخاذ تدابیر درست باید در نیمه نخست سال جاری این هدف مهم سازمانی اجرایی شود.

وی با تاکید بر اینکه از ظرفیت گروه‌های جهادی برای این توسعه اشتغال مولد و در آمدزا می‌توان استفاده موثر کرد، خاطر نشان کرد: تولیدات زندانیان در زندان‌ها باید مبتنی بر نیاز بازار باشد، بدین ترتیب که محصولات تولیدی مورد نیاز جامعه بوده و یا صنایع دستی به عنوان محصولات فاخر مورد استقبال مردم قرار گیرد.
مدیرکل زندان‌های خوزستان استفاده ظرفیت بنیاد تعاون و انجمن حمایت زندانیان نیز را نیز یادآور شد و گفت: بنیاد تعاون که رسالتش در دوره تحول نظام قضایی کشور، اجرای سیاست‌های تربیتی و توانمندسازی زندانیان تعیین شده است؛ باید در این عرصه خصوصاً در آموزش فنون و مهارت‌ها به زندانیان و ایجاد زمینه‌های اشتغال مولد و اشتغال در اندرزگاه‌ها و ظرفیت‌های بیرون زندان، محسوس و ملموس باشد.